[origo] címlap

hírek

levelezés

internet előfizetés

vásárlás

Keresés

2007. jnius 28., cstrtk 14:31
A 39. Kékszalag szabályzata
Az alábbiakban a 39. Kékszalag Nemzetközi Távolsági Vitorlásverseny részvételi feltételeiről, hajóosztályairól, nevezési eljárásáról, szabályairól és számos hasonlóan fontos információról tájékozódhat.

A verseny helye és ideje: Balatonfüred,  2007.  július 6-8.
A verseny rendezője: Magyar Vitorlás Szövetség

Versenyvezető:  Kerekes Kázmér
A Versenybíróság elnöke: Nagy Levente
Versenyorvos:  dr. Szalóczy Péter és dr. Pintér István

1. VERSENYSZABÁLYOK
A versenyen a "Vitorlázás Versenyszabályai 2005-2008" (továbbiakban VSZ), az MVSZ 2007. évre érvényes Verseny Rendelkezései, a résztvevő osztályok osztályelőírásai, valamint a jelen Versenykiírás és a később kiadásra kerülő Versenyutasítás (továbbiakban VU) az érvényesek. Ha a különböző nyelvű Versenykiírások között ellentmondás van, a magyar nyelvű szöveg tekintendő mérvadónak.

2. HIRDETÉSEK
A verseny hirdetési szempontból "C" kategóriásnak tekintendő. Hirdetések az MVSZ 2007. évi Reklámszabályzatában előírtak szerint viselhetők. A versenyen résztvevő valamennyi hajó testének első részén, mindkét oldalfelületen el kell helyezni  a verseny támogatóinak logoját is tartalmazó  120 x 40 cm méretű öntapadós matricát.

3. A VERSENY RÉSZTVEVŐI, RÉSZTVÉTELI JOGOSULTSÁG
3.1. Nevezhető hajók

3.1.1. Nevezhetők a Magyar Vitorlás Szövetség által elismert hajóosztályok nyilvántartott és felmért  hajói valamint külföldi lajstromban szereplő hajók a következő megkötésekkel:
- A Kékszalag versenyeken csak egytestű, tőkesúlyos vagy 25 m2 és annál nagyobb orr- és nagyvitorla összfelületű (alapvitorlázatú) hajók indulhatnak. A versenyen többtestű hajó nem indulhat.
- Azon hajók, amelyek felmérési bizonylata vagy osztályelőírása trapéz vagy a hajó oldalán túlnyúló stabilitásnövelő berendezés (eszköz) használatát megengedi, valamint amely hajók vízvonal feletti legszélesebb bordametszete negatív (konkáv), továbbá amelyek hosszúság-szélesség aránya kisebb, mint 2,5, a páratlan években megrendezésre kerülő Kékszalag versenyen nem indulhatnak. Egy hajólevélhez egy felmérési bizonylat tartozhat, így értelemszerűen trapézos osztályhajó külön, trapéz nélküli bizonylattal nem rendelkezhet és nem indulhat. A 25-ös és 30-as Jolle hajók eredetileg trapéz nélküli hajók voltak. Amennyiben a hajótulajdonos leszereli az utólag felszerelt trapéz rögzítéseket, erről a nevezésnél írásos nyilatkozatot ad és lehetővé teszi az ellenőrzést, úgy nevezése elfogadható.
A Kékszalagra csak olyan hajó nevezhető, melynek regisztrációját legkésőbb 2007. július 1-ig az MVSZ Technikai Bizottságnak leadják.

3.1.2. A hajóknak meg kell felelniük az MVSZ 2007. évi Versenyrendelkezései 1.2 pontjában (Részvételi jogosultság), 3. pontjában (Hatósági jelzések, osztályjelzések, rajtszám), valamint 4. pontjában (Biztonsági rendelkezések) előírt feltételeknek, továbbá fel kell legyenek szerelve a Hajózási Szabályzat által előírt éjszakai jelzésekkel.

3.2. Nevezhető versenyzők
A versenyen  résztvevő magyar személyeknek meg kell felelniük az MVSZ 2007. évi Versenyrendelkezései 1.1. pontjában (Részvételi jogosultság) előírt  feltételeknek.
Külföldi versenyzők nevezéséhez az adott ország vitorlás szövetsége által elismert valamely klubhoz vagy szervezethez való tartozás szükséges.

3.3. Rajtengedélyes sportoló
A hajó tulajdonosa, vagy felelős személye meghívhat a versenyre a sportágban leigazolással nem rendelkező vendéget vagy vendégeket is, az előírt minimális versenyzői létszámon felül, de a hajólevélben szereplő maximális befogadó létszámot meg nem haladva, legfeljebb két személyt.
A rajtengedélyes sportoló indulásához szükséges:
- A versenyhajó felelős személyének befogadó nyilatkozata,
- A rajtengedélyes  betöltött 18 éve,
- A rajtengedélyes nevére kiállított, a versenyzést engedélyező orvosi igazolás,
- A rajtengedélyes írásos nyilatkozata a versenyre vonatkozó valamennyi szabályozás
betartásáról,
- 20.000.- Ft belépődíj megfizetése
A verseny értékelésekor a versenyhajón résztvevő rajtengedélyes nem szerepel az eredménylistán, díjazásban nem részesül, de a versenyzőknek járó juttatásokat (póló, vacsora, stb.) nevezéskor megkapja.

4. HAJÓOSZTÁLYOK
4.1.    Hajóosztályok                                Jelzésük              Minimális létszám
Klasszikus flotta osztályok:
Összevont cirkáló osztály                         saját jelzésük       4 fő
(8 R, 6 R, 75-ös, 55-ös osztályok)  (8, 6, 75, 55,)
 70-es cirkáló osztály                                 70                         4 fő
 50-es cirkáló osztály                                 V                           4 fő
 40-es cirkáló osztály                                 40                         3 fő
 30-as cirkáló osztály                                 30                         3 fő
 22-es cirkáló és Európa 30-as osztály      22,  E                    3 fő
 25-ös Jolle                                                C                           3 fő

One Design flotta osztályok:
 8 m One Design osztály                           8 (8mOD logo)       3 fő
 Elliott 770 osztály                                    E770                      3 fő
 Sudár Regatta osztály                             S (Sudár logo)       3 fő
 Scholtz 22-es osztály                              S22                        3 fő
 J 24-es osztály                                        J24                         3 fő
 Dragon osztály                                        D                            3 fő

Sporthajó flotta osztályok:
 33-as osztály                                          33                           3 fő
 Regina osztály                                        RAX                         3 fő
 Nautik osztály                                         NAU                        4 fő
 Sudár Sport osztály                 S + csík a felső latnizsáknál   3 fő

Yardstick flotta csoportok:
 Yardstick I/1. csoport YS-szám:    89 és alatta fehér szalag  4 fő  
 Yardstick I/2. csoport YS-szám:    90-99 piros szalag            4 fő  
 Yardstick II. osztály YS-szám:      100-109 sárga szalag       3 fő
 Yardstick III/1 csoport YS-szám:  110-115 zöld szalag          3 fő
 Yardstick III/2. csoport YS-szám: 116 és felette narancs szalag 3 fő

A felsorolásban nem szereplő egytestű hajóosztályok (pl. Star és Soling ) a YS számuk szerinti Yardstick csoportban kerülnek értékelésre. A külföldi lajstromban lévő hajókat a típusnak megfelelő hazai, ennek hiányában a német YS száma szerinti YS csoportban értékeilik. Azon külföldi hajókat, melyeknek sem magyar, sem német YS száma sincs, egységesen a YS-I csoportban, 65-ös YS számmal értékelik. A YS csoportokban indulók, a vitorlán viselt jelzésüktől függetlenül, a fent megjelölt szalagokat kell viseljék (méret:  5-7 cm x 1 m) a hátsó- (ennek hiányában az oldal-) merevítőn

4.2. Tekintettel a hosszú távú verseny éjszakai és esetleges viharos szélben való navigálására, a verseny rendezősége csak azoknak a hajóknak a nevezését fogadja el, amelyek legalább a  fent jelzett minimális létszámmal neveznek és versenyeznek. A minimális létszámmal versenyző hajók teljes legénységének legalább 18 évesnek kell lennie.

5. NEVEZÉS
5.1. Előzetes jelentkezés csak külföldiek részére, 2007. június 15-ig.
Fax: +36 1 460 6926,  e-mail:hunsail@hunsail.hu

5.2. Elektronikus nevezés
A MVSZ 2007. évre érvényes versenyengedélyével rendelkező sportolóknak lehetősége van elektronikus előnevezésre a VIHAR rendszeren (http://vihar.grepton.hu/vihar) keresztül 2007. július 2., hétfő 10:00 órától július 5, csütörtök 16:00 óráig. Az előnevezés akkor válik érvényessé, ha a július 5-én csütörtökön 17:00-24:00 óra között a balatonfüredi nevezés helyszínén, az előnevezettek részére elkülönített asztalnál:
- bemutatásra kerül a nevezési feltételeket igazoló és a rendszerben nem regisztrált összes irat
- a csapat képviselője aláírásával igazolja a nevezést
- a nevezési díj kiegyenlítésre kerül

Ellenkező esetben az érintett egység eredményét töröljük!

5.3. A nevezés helye és ideje
Budapesten: július 2-4-ig (hétfő-szerda), 14:00-19:00 óra között az MVSZ budapesti irodájában  (1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. 1.em. 102 )
Balatonfüreden: július 5-én, csütörtökön 17:00-24:00 óra között a Balatonfüreden, a hajóállomás bejáratánál  lévő Vitorlás téren felállított Kékszalag sátorban. A rendezőség a fenti időpont után nem fogad el nevezéseket, a verseny napján nevezni már nem lehet. Kérjük a részvételi jogosultságokat igazoló dokumentumokat (hajólevél, biztosítási kötvény, kék-könyv, hajóvezetői engedély, stb.) a nevezésre elhozni és bemutatni.
5.4. Nevezési díj
Személyenként:  5.500.- Ft Az 1988. január 1-1991. december 31. között született versenyzőknek a nevezési díj felét kell fizetniük. Az 1992. január 1. után született versenyzőknek (mocók) nevezési díjat nem kell fizetniük.

6. VERSENYUTASÍTÁS
A versenyre külön Versenyutasítás készül, melyet nevezéskor minden hajóegység megkap és július 2-től az MVSZ honlapján is elérhető lesz.

7. VERSENYZŐK TÁJÉKOZTATÁSA, KORMÁNYOSI ÉRTEKEZLET
A versenyzőket a balatonfüredi edzőtáborban (8230 Balatonfüred, Zákonyi Ferenc u. 8.). található Versenyiroda oldalán lévő hivatalos hirdetőtáblán kifüggesztett közleményekkel tájékoztatják. A versenyutasítás esetleges változásai, legkésőbb július 5-én, csütörtökön 22:00 óráig lesznek kifüggesztve Hirdetőtáblára. valamint a nevezési  Sátorban. A versenyre nevezett kormányosok részére a Versenyvezetőség Kormányosi Értekezletet tart a Vitorlás téren lévő nevezési sátorban 2007. július 5-én 19:00, 21:00 és 23:00 órakor.

8. VERSENYPÁLYA
8.1. A távverseny útvonala: Balatonfüred(rajt) - Balatonkenese - Siófok - Tihanyi szoros - Keszthely - Tihany szoros - Balatonfüred(cél). A verseny hossza légvonalban ~145 km.
A pontos pályarajzot, a rajt és célvonal helyét és a kerülő pályajelek elhelyezkedését és GPS koordinátáit a VU közli.

(C) Copyright 2007 MCORP Média Kft. ... Impresszum ... Médiaajánló ... Kapcsolat